ZAKRES DZIAŁALNOŚCI SZPITALA

A A A

    

 

 

Blok Porodowy 


 
Wszystkim naszym pacjentkom staramy się zapewnić bezpieczne i optymalne warunki porodu w jednoosobowych salach porodowych wyposażonych w akcesoria ułatwiające poród - drabinki, piłki, worki sako. W obrębie Bloku Porodowego znajdują się 4 sale z łóżkami porodowymi. Tu znajduje się także sala operacyjna do wykonywania cięć cesarskich. Porody rodzinne stanowią 90 % wszystkich porodów. Posiadamy nowoczesną aparaturę do monitorowania przebiegu porodu, zapewniającą bezpieczeństwo pacjentkom i ich dzieciom - zachęcamy do porodów rodzinnych.

Pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj trzy doby. Pacjentki otoczone są opieką lekarzy położników oraz doświadczonych położnych, a urodzone dzieci - lekarzy neonatologów. 
Jeżeli poród odbył się metodą cesarskiego cięcia, pobyt w szpitalu trwa najczęściej 4 doby. Pierwszą dobę po zabiegu pacjentka spędza na sali intensywnego dozoru.

Szpital oferuje farmakologiczne i niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu porodowego.

Farmakologiczne:

  • znieczulenie zewnątrzoponowe dostępne ze wskazań medycznych (po uprzedniej konsultacji anestezjologicznej) i jest wykonywane przez lekarza anestezjologa,
  • znieczulenie wziewne (Entonox) - medyczny podtlenek azotu. Jest to bezpieczna metoda walki ze stresem i bólem, pomaga osiągnąć komfort psychiczny. Gaz wywołuje stan fizycznego odprężenia przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich podstawowych odruchów i świadomości. Podczas stosowania ma bardzo niewielki wpływ na takie funkcje, jak oddychanie i krążenie,
  • znieczulenie domięśniowe/dożylne.

Niefarmakologiczne:

  • elektrostymulator TENS, zakładany w okresie okołoporodowym na plecach -sprawdzony klinicznie, zapewniający nieinwazyjną, niefarmakologiczną i skuteczną terapię przeciwbólową. Przezskórna stymulacja nerwów nie ma skutków ubocznych. Impulsy TENS mają małe natężenie i stymulują jedynie nerwy czuciowe na powierzchni skóry. Pacjentka odczuwa tylko lekkie mrowienie na skórze i co najwyżej lekkie wibracje mięśni wokół elektrod.

Za możliwość odbycia porodu w towarzystwie osoby bliskiej oraz znieczulenie nie są pobierane żadne opłaty.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca od godziny 1100 do 1300 wszystkie pacjentki oczekujące dziecka mogą zwiedzać Szpital oraz Blok Porodowy oraz uzyskać informacje na temat sposobu i możliwości porodu.

 

 

 

  

::  strona główna  ::  do góry  ::