Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

Szanowne Panie,

zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego badania cytologicznego realizowanego w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Informacja oraz rejestracja na badanie tel. 74 88 77 155 lub osobiście w rejestracji Centrum Diagnostyki Kobiet i Noworodków (bud. B, parter) w godzinach:

• poniedziałek 07.30 - 14.30
  • wtorek 07.30 - 16.00
  • środa 07.30 - 14.30
  • czwartek 07.30 - 18.00
  • piątek 07.30 - 18.00

Szpital realizuje etap podstawowy (badanie cytologiczne oraz ginekologiczne) oraz etap diagnostyczny.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, (przy określaniu wieku pod uwagę brany jest rok urodzenia) ubezpieczonych, które nie uczestniczyły w programie profilaktyki raka szyjki macicy w ciągu ostatnich 3 lat lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy.

Kobiety, u których rozpoznano raka szyjki macicy lub inne schorzenia wymagające leczenia specjalistycznego kierowane są (poza programem) do leczenia specjalistycznego w warunkach ambulatoryjnych/szpitalnych lub na dalszą diagnostykę do placówek posiadających umowę z NFZ.