Nowoczesny blok porodowy w naszym szpitalu

W dniu 8 marca 2012 Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec w towarzystwie dyrekcji szpitala otworzył NOWOCZESNY BLOK PORODOWY w naszym szpitalu. Dzięki remontowi, przyszłe mamy będą mogły korzystać między innymi z indywidualnych sal porodowych oraz specjalistycznej poradni ginekologiczno-zabiegowej.

Na nowym oddziale rodzące kobiety mają do dyspozycji sale porodowe wraz z pełnym wyposażeniem. W każdej jest specjalne łóżko, telewizor i drabinki. Przy sali cięć cesarskich jest pomieszczenie z dwoma stanowiskami do ratowania życia noworodków. Jest to niezwykle istotne szczególnie, gdy na świat przychodzą bliźniaki, a w ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba takich porodów.

Szpital uczestniczy w drugim etapie, realizowanego pod patronatem Marszałka, programu poprawy opieki perinatologicznej na Dolnym Śląsku. Oferujemy przyszłym mamom możliwość znieczulenia zewnątrzoponowego podczas porodu oraz możliwość korzystanie z gazu rozweselającego NIEODPŁATNIE.